Wellness Orbit kodulehelt leiad nüüd eesti keelse vaimse vormi teemalise alamlehe

Wellness Orbit kodulehelt leiad nüüd eesti keelse vaimse vormi teemalise alamlehe
10.06.2021

Entrepreneurship & Work (This post in Estonian)


Pandeemia ja kodustöötamine on Eestis vaimse tervise probleeme märgatavalt suurendanud. Samas, ühiskonnana oleme me siiani valinud ikka veel tee vaimsest tervisest liiga vähe rääkida. Veel vähem on meist enamus tegutsenud vaimse tervise probleemide ennetamisegag.

Kas sa oled oma vaimset vormi treeninud?

Meie lastel ei ole koolis vaimset kasvatust. Kehaline kasvatus on, kuid vaimset kasvatust oma sisemaailmaga toimetulekuks ei ole. Isegi pandeemia ajal, kui laste vaimse tervise probleemid kasvasid ja jõudsime maailmas esikolmikusse laste enesteappude poolest, pole Eesti riik siin muutust ette võtnud.

Domineerivalt seni ka meie ülikoolid ega töökohad ei paku vaimse tervise hea taseme hoidmiseks inimestele lahendusi. Vahel küll tuge probleemide lahendamisel, kuid ennetusega ei tegele täna enamus tööandjaid.

Pole kohatu väita, et vaimne tervis on täna igaühe oma asi. Nii proovivki igaüks seda tervist hoida oma oskuste piires. Ja probleem siin valistsebki, oskuseid ei ole. Neid ei saagi olla, sest vaimne kasvatus oli ja on meil puudu.

2020 aastal avas ETV vaimse tervise alane saatesari "Selge Pilt" (soovitame selle kõiki osasid järelvaadata) esimest korda vaimse tervise probleeme stigmavaba pilguga. See oli suur edasiminek, kuid kõigest esimene väike samm vajalikus suunas. Kui vaadata Suurbritannia kogemust, siis ennetus viib tulemusteni pigem süteemse lähenemise korral ca 5 aasta perspektiivis.

Selleks, et iga tööandja saaks vaimse tervise koolitused teha oma meeskonnale lihtsaks oleme me loonud vaimse vormi saladusi avavad e-koolitused. Kliki ja uuri lisa. Boonusena leiad tasuta podcast episoodi ja video.

 

Jaga seda blogipostitust: