Wellness Orbit kodulehelt leiad nüüd eesti keelse vaimse vormi teemaline alamlehe

Wellness Orbit kodulehelt leiad nüüd eesti keelse vaimse vormi teemaline alamlehe
10.06.2021

Entrepreneurship & Work (This post in Estonian)


Pandeemia ja kodustöötamine on Eestis vaimse tervise probleeme märgatavalt suurendanud. Samas, ühiskonnana oleme me siiani valinud ikka veel tee vaimsest tervisest liiga vähe rääkida. Veel vähem oleme me tegutsendu vaimse tervise probleemide ennetamiseks,

Meie lastel ei ole koolis vaimset kasvatust. Kehaline kasvatus on, kuid vaimset kasvatust oma sisemaailmaga toimetulekuks ei ole. Isegi pandeemia ajal, kui lastevaimse tervise probleemid kasvasid, et ole siin muutust ette võetud. Kahjuks ka meie ülikoolid ega töökohad ei paku reeglina midagi vaimse tervise hea taseme hoidmiseks. 

Pole kohatu väita, et vaimne tervis on täna igaühe oma asi. Igaüks proovib seda hoida oma oskuste piires. Ja probleem siin valistsebki, oskuseid ei ole. Ei saagi olla, sest vaimne kasvatus oli puudu.

2020 aastal avas ETV vaimse tervise alane saatesari "Selge Pilt" (soovitame selle kõiki osasid järelvaadata) esimest korda vaimse tervise probleeme stigmavaba pilguga. See oli suur edasiminek, kuid kõigest esimene väike samm vajalikus suunas. Kui vaadata Suurbritannia kogemust, siis ennetus viib tulemusteni pigem süteemse lähenemise korral ca 5 aasta perspektiivis.

Selleks, et iga tööandja saaks vaimse tervise koolitused teha oma meeskonnale lihtsaks oleme me loonud vaimse vormi saladusi avavad e-koolitused. Kliki ja uuri lisa. Boonusena leiad tasuta podcast ja video.

 

Jaga seda blogipostitust: