Strateegiline partnerlus vaimse vormi koolituste viimiseks Uus-Meremaa tööandjateni

Strateegiline partnerlus vaimse vormi koolituste viimiseks Uus-Meremaa tööandjateni
16.04.2019

Entrepreneurship & Work (This post in Estonian)

Heas vaimses vormis töötaja oskab edukalt kohandada oma töökorraldust arvestades oma kolleegide ja tööandja huvidega ning suudab märgata tööga seotud vaimse tervise probleemide algeid oma sisemaailmas ning nendega iseseisvalt edukalt toime tulla.

Hea vaimne vorm ei sünni iseenesest, see vajab süsteemset treenimist. Kuna enamus tööandjaid ei võimalda oma töötajatel treenida vaimset vormi, siis stress, läbipõlemine, ärevushäired ja depressioon tavalised.

Iga kolmas haigusleht nii Eestis kui Uus-Meremaal väljastatakse vaimse tervise häire tõttu. Kuna iga viies uusmeremaalane on saanud endale mingi vaimse tervise häire diagnoosi, siis on Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern muutunud vaimse tervise teema eestkõnelejaks maailmas. Viimati astus ta sel teemal üles Davosi maailma majandusfoorumil (vt video: World Economic Forum vaimse tervise arutelu Jacinda Ardern ja Suurbritannia prints William osalusel).

Jacinda Ardern tõstatatud vaimse tervis probleemide ennetuse päevakohasus Uus-Meremaal viis selleni, et me sõlmisime sealse ettevõttega Progress People Ltd äsja partnerluskokkuleppe, mille kohaselt vahendab viimane Wellness Orbit e-koolitusi oma koduturu tööandjateni.

WELLNESS ORBIT KOOLITUSTE ERIPÄRA

Wellness Orbit on meie ettevõtte poolt loodud maailma ainus täisdigitaalne ennetavale lähenemisele keskendunud vaimse tervise “treeningsaal”. Koolitused on lihtsas inglise keeles ja suunatud peaga tööd tegevaid töötajaid omavatele ettevõtetele ja organisatsioonidele oma töötajate vaimse vormi treenimiseks. Koolitused lähtuvad Eesti psühhiaater Dr. Helena Lass vaimse tervise probleemide ennetamise käsitlusest, mis on avaldatud teadusartiklina Routledge kirjastuse poolt (New York & London 2018).

Kõik Wellness Orbit e-koolitused on loodud üks-ühele tunnetust silmas pidades, st need on kogetavad koolituse läbijale nagu personaalne ja isiklik koolitus, kuna koolitaja vaatab sulle otse ekraanilt silma. Pakutavad e-koolitused toimivad eelsalvestatud videolahenduse kaudu ja sisaldavad enesehinnangu mõõdikuid (küsimustikud koos kohese tagasisidega igale töötajale).

Iga Wellness Orbit vaimse vormi koolituse osaks on lisaks ka interaktiivsed õppematerjalid (nt igale koolitusvideole järgnevad kontrollküsimused ja koolitatava poolt ise täidetav töövihik, mis võimaldab teha isikliku arenguplaani). Kõik eeltoodu toetab koos korduvvaatamise võimalusega osalejate edenemist ja isiklikku arengut enam kui tavapärased klassiruumi või saalikoolitused.

PARTNERLUSE EESMÄRK

Progress People meeskond otsis pikalt kogu maailmast partnerit, kelle abil tuua Uus-Meremaale vaimse tervise probleeme ennetavad koolitused. Koolitustelt eeldati maailma tipptasemel kvaliteeti, originaal sisu ja head kasutajakogemust. Nende töökeskkonna heaolu konsultant (Corporate Wellness ConsultantRebekah Dawson avastas Wellness Orbit kohta info Dr. Helena Lass poolt Uus Meremaal avaldatud artiklist.

Peale stressiteemalise minitreeningu proovimist Wellness Orbit kodulehel tutvustas ta lahendust oma kolleegidele, millele järgnesid eelmise aasta lõpus partnerlusläbirääkimised. 

Rebekah Dawson sõnas: “Selliseid ainulaadseid vaimse tervise valdkonna koolitusi, mis pakuks personaalset koolituskogemust ja enesehinnangute kaudu saadavat tagasisidet igale koolitatavale töötajale ei ole nad seni avastanud kusagilt mujalt maailmast.” 

Progress People meeskond näeb, et Wellness Orbit proaktiivsed vaimse vormi koolitused võimaldavad Uus-Meremaa tööandjatel viia töötajateni intrapersonaalsete oskuste (sisemaailma juhtimise oskuste) omandamise võimaluse, et toime tulla kiire elutempo ja tööpingetega.

PROGRESS PEOPLE LTD

Progress People asutati Uus-Meremaal 1994. aastal Progress Seminars nime all. Nad pakkusid koduturul juhtumis- ja müügikoolitusi, coaching teenuseid ning füüsilise töökeskkonna heaolu tagamisega seotud koolitusi ning korraldasid neil teemadel seminare. Hiljuti uuendas firma oma bräningut ja tuli välja uue kodulehega, et laieneda seminariärist töötajate ja juhtide isikliku arengu nõustamise valdkonda.

WELLNESS ORBIT

Wellness Orbit on meie ettevõtte kaubamärk, mille alt me tõime esimese vaimse vormi e-koolituse turule 2017. aasta alguses. Wellness Orbit koolitusi on tänaseks juba kasutanud näiteks NortalDanske BankAbbvieFortumoRiigikontrollTartu ÜlikoolIoM (Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon) jt. Kasutajate kogemustest saab näha siit.

Meie pakutav e-õppe lahendus ja koolituste sisu on loodud ja programmeeritud Eestis meie enda osanike abil. Meie ja Wellness Orbit brändid aitas luua Barcelonas elav sakslasest tippdisainer Jürgen Salenbacher (CPB Lab), kes astus üles ka esimesel Teadliku Ettevõtluse Konverentsil 2015 aastal Tallinnas.

Wellness Orbit on hetkel Eesti Connected Health klastri liige. Me näeme oma sihtturgudena eelkõige 5 kõige suuremat inglise keelset riiki, kuid hetkel panustame aktiivselt Suurbirtannia ja Uus-Meremaa turul läbimurde saavutamisse.
 

 

Jaga seda blogipostitust: