DELOITTE UK UUS UURING: VAIMSE VORMI TAGAMINE ON TÖÖANDJALE HEA TASUVUSEGA INVESTEERING

DELOITTE UK UUS UURING: VAIMSE VORMI TAGAMINE ON TÖÖANDJALE HEA TASUVUSEGA INVESTEERINGVaimse tervise koolitused jõuavad vähesteni
18.02.2020

Entrepreneurship & Work (This post in Estonian)
 

Conscious Initiative OÜ on tänaseks teinud valiku keskenduda töötajate vaimse vormi tagamisele. Sellest lähtuvalt me ka järgime teraselt maailmas vaimse tervise valdkonnas toimuvat. 

Deloitte poolt Suurbritannias läbi viidud tasuvusuuring tõestas äsja, et kahjud vaimse tervise probleemi ignoreerimisest töökohtades on kasvanud. 

Kirjutasime teile viimati, et 2017. aastal avaldas Deloitte UK põhjaliku tasuvusuuringu vaimse tervise probleemidega tegelemise kasudest tööandjatele. Eelmine kuu otsustas Deloitte oma uuringu tulemusi uuendada ja andis välja aruande "Mental health and employers. Refreshing the case for investment".

Mida Deloitte avastas, oli suisa 16% kulude kasv tööandjatele võrreldes 2017. aasta tasemega!

Selgus ka, et vaid 9% Suurbritannia töötajatest on läbinud vaid vaimsele tervisele keskendunud koolituse. Neid hämmastas see fakt, sest tasuvus oli ju juba 3 aastat tagasi kinnitust leidnud ja oodati palju paremat tulemust. Seda eriti juba 3 aastat pidevalt käiva kuningliku perekonna vaimse tervise probleemide teadvustamise kampaania foonil.

Eestis oleks vaid vaimsele tervisele keskendunud koolituse läbinute arv tõenäoliselt alla 1%. Enamus vaimse tervise koolitusi Eestis ei keskendu ennetusele ehk vaimsele vormile, mis tähendab, et kohene kasu neist on tavatöötajale olemas aga väiksem kui võiks.

OLED TEADLIK TRAHVIRISKIST?

Riiklikul tasemel on Eestis küll seatud sisse 32000 € suurune trahvi ähvardus aga see pole seni tööandjaid Eestis tõsiselt liigutama pannud, sest trahve pole veel reaalselt tehtud. Kuid kuulda on, et arutelud trahvide tegemise üle ka reaalselt käivad!

Meie arvates on trahviriski maandamisest olulisem aga otsene kasu, mida vaimse vormi investeering annab!

Vaimse vormi investeeringute tasuvus on kasvanud!

Deloitte tõendas ka tänaste hindadega, et keskmine investeeringu tasuvus ehk ROI on 3 aastaga kasvanud 5 naela tagasi saamiseni igalt vaimse tervise probleemide leevendamisele kulutatud 1 naela kohta. Eelmises uuringus oli see tasuvus vaid nelja kordne. Peamiseks tasuvuse kasvu allikaks on töötajate palga kasvu arvesse võtmine, mis on Suurbritannias olnud siiski protsentuaalselt väiksem Eestist. 

Deloitte näitas ka selgelt, et kulu on olemas ka siis kui seda ei teadvustata, sest selle moodustavad tööl keha näitamine (presentism), töölt puudumised (absentism) ja haiguspäevade maksumused ning läbipõlemise või vaimse tervise häirega töötaja asemele uue töötaja leidmise ja välja koolitamise kulud jms. 

Deloitte tuvastas, et suurim tasuvus on kui investeerida organisatsiooniüleselt ennetavatesse vaimse vormi lahendustesse, mis on kätte saadavad 100% kõigile töötajatele. Tasuvuse maksimum tasemeks oli isegi võimalus teenida 1 rahaühiku kohta tagasi veidi enam kui 10!

Siin ka väike ülevaade kulu numbritest, mida tööandjad kannavad Suurbritannias iga aasta iga töötaja kohta:Seega sinu valik ongi kas hea vaimne vorm, mis annab selge tasuvuse või siis hoopis vaimse tervise valdkonna ignoreerimine, stress, läbipõlenud töötaja ja selge rahaline kaotus tööl "keha" tegemisest (füüsiline kohalolu ei taga ju töö ära tegemist, kui peas jooksevad muremõtted või unistusest teisest töökohast, puhkusereisist vms). 

Tuletame meelde, et heas vaimses vormis inimene on:

  1. tõhus ja vastust võttev;
  2. teisi märkav ja fookust hoidev;
  3. füüsiliselt ja vaimselt terve.

Küsi personaalne pakkumine oma meeskonnale juba täna!

Oleme alati valmis sinu meeskonnale välja pakkuma just teie meeskonna eripära ja vajadusi arvestavaid koolituste kombinatsioone ja koolitusperioode. Kirjuta meile pakkumise saamiseks: wellnessorbit@consciousinitiative.com ja too välja oma meeskonna suurus. 

Koolitust võid enne ostu siin kohe ka tasuta proovida!

Psühhosotsiaalsed ohutegurid, vaimse tervise probleemide ennetus, stressi test

Uurimine ei maksa sulle seega midagi aga tööl passimise, stressi, läbipõlemise ja vaimse tervise häirete kulu kuhjub su töökohas iga päevaga. Sel kulul on ükskõik sellest, kas sina seda teadvustad või ignoreerid. Kannatavad vaid sinu meeskond ja äritulemused.

Lõpetuseks toome välja, et Wellness Orbit toob maailma tipptasemel koolitused inimesteni täna sinu töötajani oluliselt soodsamalt kui konverentsi või saalikoolituse pääsmed. 

Hea vaimne vorm pole juhus, see on treenituse tulem!

 

Jaga seda blogipostitust: